0328 814 83 00

A'dan Z'ye Intel'in Haswell işlemcileri!

Intel'in yeni Haswell çipleriyle sonunda tanıştık. Peki bu sizi ne kadar ilgilendiriyor? Cevabı tamamen PC'lerden ne beklediğinize bağlı. 

Intel'in 22nm'lik işlemcilerinden oluşan yeni Haswell ailesi, raflarda yine i3, i5 ve i7 olarak yerini alacak. Peki Intel'in mobil özellikleriyle öne çıkan yeni işlemcisi, masaüstünde de o kadar iyi mi? Biraz evet, biraz hayır. Intel'in bizi yarı yolda bıraktığı yerler, aslında firmanın tamamen kontrolü altında olan yerler.

Her şey taşınabilirlik için

Haswell ile Intel, masaüstü PC'lerdeki performansı artırmak üzere neredeyse hiçbir şey yapmıyor. Ancak Haswell, taşınabilir PC'ler için çok şey ifade ediyor. Haswell'in bilişimde yeni bir çağ başlattığını bile söylemeniz mümkün. Haswell sayesinde laptop'ların pili bir hafta dayanabilirken, masaüstü PC'lerin gücüne sahpi tabletler üretmek mümkün hale geliyor.

Intel'in güç tüketimi ve entegre grafikler üzerinde yaptığı geliştirmeler inanılmaz. Geliştirmeler, gelecekteki ultra-taşınabilir PC'ler ve mini oyun makineleri için de ümit veriyor.

Haswell'in dezavantajı ise, az önce de belirttiğimiz gibi, Intel'in yeni işlemcisinde masaüstü kullanıcılarını daha da yabana atmış olması.

Kaynak : Chip
osmaniye web tasarım
osmaniye web tasarım